pon.. maj 29th, 2023

    Kredyty gotówkowe to rozwiązanie, które można wykorzystać do realizacji naprawdę rozmaitych przedsięwzięć. Jeżeli zastanawiamy się nad wnioskowaniem o taką formę dodatkowego źródła finansowania, musimy jednak mieć rozeznanie w tematyce kredytowej i finansowej. Na samym początku trzeba mieć świadomość tego, czym jest kredyt gotówkowy, co można zrobić ze środkami z niego pochodzącymi, a także jakie są jego cechy charakterystyczne. Bez tego trudno jest bowiem przystąpić do kolejnych etapów procesu decyzyjnego, czyli weryfikacji dostępnych ofert, oceny naszych możliwości finansowych, czy też analiza całokształtu okoliczności towarzyszących naszej sytuacji.

    Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki. Wyróżnia się dwa podstawowe ich rodzaje – te przeznaczone na dowolny cel, a także te ukierunkowane na cel określony. W pierwszym przypadku mamy pełną swobodę, jeśli chodzi o spożytkowanie środków, w drugim natomiast występują w tym zakresie ograniczenia ustalone w umowie z konkretną instytucją bankową. Z punktu widzenia kredytobiorcy ważne może być również to, że przy kredytach gotówkowych na dowolny cel często nie trzeba podawać informacji na temat tego, jaki wydatek planujemy.

    Z pewnością istotny jest również fakt, że kredyt gotówkowy nie jest dostępny dla każdego. Trzeba mieć bowiem odpowiednią zdolność kredytową, którą weryfikuje bank. Musi być ona adekwatna do tego, o jaką kwotę wnioskujemy. Pod uwagę bierze się tutaj takie czynniki jak nasze zarobki i wydatki, a także historia kredytowa. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że pusta historia kredytowa wcale nie wpływa pozytywnie na naszą wiarygodność. Niektórzy żyją w przeświadczeniu, że jest odwrotnie, ponieważ nieposiadanie w przeszłości zobowiązań oznacza brak zapotrzebowania na dodatkowe środki. To jednak mylny pogląd – bank ma wówczas do dyspozycji mniej informacji, co nie jest wcale z jego punktu widzenia pozytywnym zjawiskiem.

    Kredyt gotówkowy może służyć realizacji naprawdę rozmaitych celów. Niektórzy przeznaczają środki na remont, czy też naprawę awarii. Inni kupują sprzęt elektroniczny, czy też wyposażenie meblowe. To jednak tylko przykłady wydatków, które można pokryć właśnie przy pomocy kredytu gotówkowego. Zawsze należy jednak zastanowić się nad tym, czy nasza potrzeba rzeczywiście jest uzasadniona. Dodatkowo warunki dostępnych ofert musimy odnosić do naszych możliwości spłaty zadłużenia. Trzeba również mieć opracowany plan na wypadek wystąpienia nieoczekiwanych komplikacji w sferze naszych finansów.

    Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.