sob.. lut 4th, 2023

  Lokaty na małe kwoty.

  Lokaty bankowe są obecnie bardzo popularną formą oszczędzania. Co ważne na lokatę można włożyć nawet niewielką sumę. Mamy wolne 500 złotych to nie trzymajmy go w domu w skarbonce. Wpłaćmy je na lokatę, a po jakimś czasie będziemy mieć więcej pieniędzy. Sprawdźmy najlepiej opłacalne lokaty w przypadku tak małej sumy. Ciekawą ofertę znajdziemy w Banku BPS. Lokata Podwójny Zysk jest ofertą, w której bank oferuje nam oprocentowanie nominalne w wysokości 2%. Lokata zakładana jest na okres trzech miesięcy. Z odsetek uda nam się osiągnąć zysk w wysokości 2,50 złotych. Nie jest to suma ogromna, ale lokata pozwala na ochronę naszych środków przed inflacją. Lokatę można założyć również na okres sześciu miesięcy. Ofertę można dodatkowo połączyć z inwestycją w fundusz inwestycyjny, dzięki czemu nasze zyski się zwiększą. Sami możemy wybrać jaką inwestycję chcemy i jak bardzo chcemy ryzykować nasze pieniądze. Połączenie obydwu usług daje nam możliwość większego zarobku niż zdecydowanie się na tradycyjną lokatę bankową.

  Lokaty standardowe i tradycyjne.

  Lokata Standardowa w Toyota banku oferuje nam oprocentowanie nominalne 1,95% w skali roku. Zakładając lokatę na okres dziewięciu miesięcy uda nam się uzyskać zysk w wysokości 7,31 złotych. Okres trwania lokaty można dostosować do swoich potrzeb gdyż wynosi on od miesiąca aż do trzech lat. Jest to lokata zarówno dla osób szukających lokaty kilkuletniej jak i lokaty krótkoterminowej. Ofertę Lokaty Tradycyjnej znajdziemy w Noble Banku. Wybierając ją możemy liczyć na oprocentowanie nominalne 1,8% w skali roku. Czas trwania lokaty to jeden kwartał. Po tym czasie zysk z odsetek będzie niewielki i wyniesie 2,25 złotych. Lokata tradycyjna jaką oferuje Noble Bank zapewnia nam, że oprocentowanie będzie stałe przez cały czas trwania depozytu. Ponad to lokatę możemy założyć na pół roku. Odsetki kapitalizowane są na koniec lokaty. Jest to oferta z jakiej możemy skorzystać zarówno w tradycyjnej placówce jak i przez internet.

  W Banku Santander znajdziemy ofertę Lokaty Direct+. Jest to oferta z oprocentowaniem nominalnym 1,8% w skali roku. Czas trwania lokaty to okres dwunastu miesięcy. Po tym czasie zysk z odsetek będzie wynosił 9 złotych. Wkładając na lokatę większą sumę pieniędzy wiadomo nasz zarobek będzie o wiele większy. Okres lokowania pieniędzy możemy wynosić od miesiąca do trzech lat. Oprocentowanie depozytu zwiększa się wraz z długością umowy jaką podpisaliśmy z bankiem. Odsetki kapitalizowane są na zakończenie umowy. Jeżeli zdarzy się sytuacja, że zerwiemy lokatę przed czasem nie otrzymamy odsetek jakie udało nam się uzbierać. Przy kwocie 500 złotych te odsetki nie są duże i nie będziemy żałować, ale jeżeli jest to lokata na naprawdę dużą sumę pieniędzy możemy wiele stracić na wcześniejszym zerwaniu umowy. W tej ofercie nie ma ograniczeń co do maksymalnej kwoty jaką możemy ulokować na lokacie. Jest to oferta jaka przedłużana jest automatycznie. Nasze 500 złotych możemy ulokować także w T-Mobile Usługi Bankowe. Jest to lokata bankowa w jakiej bank gwarantuje nam oprocentowanie nominalne 1,7% w skali roku. Po roku zarobimy z odsetek 8,5 złotych. Jest to dosyć elastyczna oferta jeżeli chodzi o długość trwania umowy. Sami możemy ustalić po jakim terminie lokata się zakończy, ale jeżeli wypłacimy pieniądze przed zakończeniem umowy bank nie wypłaci nam wypracowanych odsetek. Trzeba mieć to na uwadze, jeżeli wpłacimy na lokatę więcej pieniędzy. Przy kwocie 500 złotych strata nie będzie duża, ale przy większej sumie już będzie czego żałować.

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.