Kredyt samochodowy bez wkładu własnego

Każdy z pewnością marzy o kupnie nowego luksusowego auta, jednak nie możemy sobie na to pozwolić gdyż innych wydatków mamy tak dużo, że kupno auta schodzi na drugi plan, ponieważ nie stać nas na to i nie dysponujemy tak dużą kwota pieniędzy. Taki problem dopada coraz więcej polaków i w związku z tym poszukujemy innych rozwiązań tego problemu. Na szczęście na przeciw wychodzą nam bank stawiając przed nam możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego, a także inne rozwiązania które również spełnią nasze marzenia. Większość banków udziela kredytu samochodowego na całą wartość samochodu czyli bez tak zwanego wkładu własnego jednak wówczas najlepiej zdecydować się na kupno auta z salonu gdyż wówczas kredyt jest o wiele bardziej korzystny, dzięki niskarata.org wybierzesz najlepszą z opcji.

Kredyt bez wkładu własnego
Bardzo często kredyt bez wkładu własnego przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób które kupują nowe samochody z salonu, bądź maksymalnie, dwu trzy letnie. Kwota takiego kredytu nie powinna przekraczać kwoty 100 tysięcy, a kredyt z reguły przyznawany jest w standardowej procedurze czyli bez uproszczeń. Kredytobiorca jest zobowiązany dostarczyć bankowi zaświadczenie o wysokości swoich dochodów. W chwili kiedy zdecydujemy się na kupno auta starszego bank z pewnością będzie się domagał od nas wkładu własnego. Od wysokości kredytu zależy przede wszystkim wkład własny a im starszy będzie samochód tym wkład będzie musiał być większy.

Coraz więcej banków udziela kredytów na pełną wartość samochodu i nie wymagają wówczas wkładu własnego. W takiej sytuacji kredyt może być udzielony nawet na 120% wartości samochodu. Pieniądze ponad wartość auta udzielone nam przez bank mogą zostać przeznaczone na inny cel jakim będzie np. poniesienie kosztów związanych z jego zakupem takich jak ubezpieczenie AC, OC, NW, czy nawet ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy. Takie rozwiązanie jest również bardzo korzystne.

To cz kredyt zostanie nam udzielony na całą wartość samochodu zależy przede wszystkim od tego jaka jest wartość samochodu, ile ma lat a przede wszystkim także od wysokości dochodów potencjalnego kredytobiorcy. Niektóre banki dla samochodów nie starszych niż 6 lat przygotowały możliwość skredytowania pełnej wartości samochodu, natomiast jeżeli chodzi o samochody powyżej sześciu lat wkład własny wynosi od 10 % wartości samochodu. Czynnik ten uzależniony jest przede wszystkim od roku produkcji, ceny pojazdu a w szczególności także od wysokości dochodów kredytobiorcy. Jednak mimo to warto wcześniej zapoznać się z ofertami równych banków gdyż oferty te wcale nie są takie same i jedne mogą być bardziej korzystne dla nas a drugie mniej.

Banki przygotowują dla nas coraz ciekawsze oferty kredytu, a reklamy przyciągają wzrok potencjalnych klientów. Jednak często zdarza się też tak, że to co widzimy w reklamie zdecydowanie odbiega od rzeczywistości i ostatecznie możemy być nieco zawiedzeni tym co zastaniemy ostatecznie. Z tego też względu zanim podejmiemy ostateczną decyzje o skorzystaniu z konkretnej oferty kredytowej, powinniśmy zapoznać się z kilkoma ofertami w różnych bankach, a nawet zasięgnąć porady fachowców. Pamiętajmy jednak aby w poszukiwaniu najlepszej dla nas oferty nie zapomnieć o banku z którego usług już korzystamy. Dla takiego banku jesteśmy już sprawdzonymi i wiarygodnymi klientami i być może to ten bak będzie miał dla nas najkorzystniejszą ofertę, jako dla swojego stałego klienta . Dlatego też warto to sprawdzić i zapoznać się z ofertami tego właśnie banku.